نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند


تصور کنید دیروز عصر خسته از کلینیک بر‌می‌گشتم. بخاطر تعمیرات پارکینگ ماشین نبرده بودم و قبلش هم سر نداشتن پول خرد با راننده تاکسی درگیر شده بودم (آخرش نفهمیدم توی این مملکت داشتن پول خرد وظیفه راننده است یا مسافر!) پیاده وارد کوچه شدم که سوپری محل جلویم را گرفت و گفت خانوم‌تان تماس گرفتند و یک بسته شش تایی آب معدنی سفارش دادند و چون شاگرد من این هفته نیست گفتند بدهم به شما که به خانه ببرید! 

من آب معدنی‌ها را گرفتم (12 کیلوگرم) و به خانه آوردم. وقتی رسیدم به هدیه گفتم: "من هیچوقت آب معدنی نمیخورم و لطفا اگه دفعه دیگه گرفتی خودت با ماشین بیار. در ضمن اینکه تو چیزی بخری و به سوپری بسپاری که شوهرم رو میفرستم که بیاره مودبانه نیست...نوکر رو میفرستن!" او هم گارد گرفت و گفت:"تو سوسول تربیت شدی! آوردن چندتا بطری آب رو کسر شأن میدونی؟ " 


خب همین جمله کافی بود که مرا بسوزاند! عصر خسته از کار برگشته‌ام. کاسب محل مرا مثل نوکر صدا زده و گفته که خانومت این آبها را خریده است ،آنها را ببر!..12 کیلو گرم آب را برده‌ام. آب معدنی که نه به خریدش اعتقاد دارم و نه خودم میخورم.آخرش هم یک چیزی بدهکار شده‌ام!:دی 

خلاصه جوش آوردم و بعد از کمی داد و بیداد ،برای همیشه قهر کردیم! ولی طبق معمول به یک ساعت نکشید که دوباره صلح و صفا برقرار شد. 

وقتی آشتی کردیم تازه یادم افتاد در آن فاصله زمانی یک ساعته که هدیه توی اتاق در حال گوش دادن به آهنگ های غم انگیز مازیار فلاحی و محسن یگانه بوده(!) من هم محض خنک شدن دلم، همه آب معدنی ها را در دستشویی خالی کرده ام!!!...

تلاشم برای پنهان کاری بی فایده بود! خانومم با دیدن بطری های خالی آب معدنی عصبانی شد و مجددا قهر کردیم(و البته مجددا آشتی!:دی ) 


داشتم فکر میکردم بیشتر کارهایی که در لحظات عصبانیت از ما سر میزنند "اشتباه محض" هستند. بعضی هایشان قابل جبرانند (مثل خریدن دوباره ی آب معدنی!)...بعضی های دیگر هم قابل جبران نیستند و باعث فروریختن حرمت ها و محبت ها میشوند... کاش یاد بگیریم وقتی عصبانی هستیم بیشتر مراقب حرف ها و رفتارهایمان باشیم.


  • امیر