نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

دیروز هدیه ازم پرسید :سیزده آبان چه روزی ئه؟ گفتم روز تسخیر لانه جاسوسی! خندید، گفت نه منظورم اینه که دوشنبه ست ؟ سه شنبه ست؟! ... یعنی خودم هم کف کردم از این روحیه ی انقلابی م! :))


نمی دونم فیلم آرگو رو دیدید یا نه؟

پاسخ دادن به "آرگو"، ادعاهای اون و تصویری که از ایران و انقلاب ایران ساخته، مسلماً وظیفه‌ی من نیست. ممکنه در ده دقیقه‌ی اول فیلم که تاریخ روابط ایران و امریکا مرور میشه و حرف از کودتای حمایت‌شده توسط غربی‌ها علیه دکتر مصدق پیش میاد کمی دل آدم خنک بشه و اشک به چشمت بیاد اما چیزی که "آرگو" به ما نشون میده تصویری ئه که ما ایرانی‌ها هیچ‌وقت از خودمون ندیدیم.


من فقط می‌تونم بگم که ما ایرادات زیادی داریم اما این‌قدرها هم که "آرگو" میگفت بد نیستیم. ما هم ملتی هستیم مثل سایر ملل. ما نمیتونیم گروگان‌های خارجی رو اون طور که طالبان سلاخی میکنه سر ببریم، یا با جرثقیل دار بزنیم! ممکنه هزار بلا سر همدیگه بیاریم ولی با خارجی‌ها این‌طور رفتار نمیکنیم. یا اگه کردیم من نمیدونم! چون حتی کسانی که در گروگان‌گیری حضور داشتن هیچ گزارش دقیقی از اون روزها ندادن. من فقط می‌دونم در طول تاریخ افرادی چون گریبایدوف یا امریکایی‌هایی که در ایران کشته شدند با دستور دولتی نبوده ... دولت‌ها در ایران هیچ وقت دستور مرگ خارجی‌ها رو ندادن.


بعد هم که توی این فیلم تاکید میشد ایران بدترین جای دنیاست! آیا واقعا این‌طوره؟ شاید برای یه امریکایی که در روزهای گروگان‌گیری قصد سفر به ایران رو داشته ایران بدترین جای دنیا بوده! اما خودمون که میدونیم نیست. 


متاسفانه ما تصویری از خودمون ساختیم که تغییر اون دشواره. نه رسانه داریم، نه استقبالی از قضاوت مون میشه... و نه اصلا می‌تونیم بر سر این تصویر، با هم و با اون‌ها به توافق برسیم!


  • امیر