نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

ٱوارگی و کوه و بیابانم آرزوست!...

1-صبح جمعه بیدار شوی واین صحنه را ببینی...قبل از ازدواج هم میدانستم که هدیه به کوهنوردی علاقه ی زیادی دارد، گاهی هم به شوخی هایدی صدایش میزدم و میگفتم تو باید توی کوه های آلپ به دنیا می آمدی! (: ولی هیچوقت تصور نمیکردم علاقه اش به کوهنوردی تبدیل به یکی از بزرگترین معضلات زندگی مشترک مان شود!(((:... 5و 45 دقیقه صبح روز تعطیل بیدار شوی و بروی کوه؟! غرغر زدم و گفتم" مگه هدف از کوهنوردی این نیست که بهمون خوش بگذره؟پس بذار تا ده بخوابم بعد بریم کوه" (اسمایلی چشمان نمناک) البته من همان موقعی که بعد از 3 ساعت کوهنوردی رسیدیم به قله و از هدیه پرسیدم "حالا باید چیکار کنیم؟" و او گفت "باید برگردیم" فهمیدم هدف از کوهنوردی فقط گرفتگی عضلات و نابود شدن زانوهاست! :| 

2-"چاق شدی عزیزم،خودت حالیت نیست!":| این جمله ی محبت آمیز همسر جان باعث شد که من به خودم بیایم و برای رفتن به کوه و تاکسیدرمی شدن در این هوای سرد،اعلام آمادگی کنم! البته من هنوز معتقدم در مورد آقایان هیچ قطعیتی در زمینه B.M.I وجود ندارد. از قدیم هم گفته اند : مرد یا باید شکم داشته باشد یا سیبیل‌! و اصولا عده کثیری از آقایان، استخوان‌بندی شکمشان درشت است و این سیکس پک هم که میگویند تهاجم فرهنگیست! :دی لذا جذاب ترین قسمت برنامه کوهنوردی برای من همان کله پاچه ای بود که بعد از پایین آمدن از کوه رفتیم و زدیم به بدن! ((:

3-این پست همسر گرامی را خواندم و فکر کردم که تا به حال توی زندگی چقدر برای اطرافیانم نقش بازی کرده ام... توی صورت فلانی خندیدم و در دلم فحش اش دادم!... به آن یکی گفتم"قربان شما"، در حالیکه نمی خواستم سر به تنش باشد! و هزار نقش کوفتی دیگر... اصولا این روشن نبودن روابط بین آدم ها و محدوده ی این روابط از بدترین خصوصیات ما ایرانی هاست ( خودم هم ایرانی ام به خدا !:دی ) همه ی ما چیزهای زیادی را طی روند کثیف این زندگی از کودکی مان تا به حال از دست داده ایم و من معتقدم محافظه کاری های افراطی امروز ما ناشی از همین از دست دادن ها و تجربه های دردناک است که زندگی به زور به خوردمان داده! ولی این را هم میدانم برای آنکه چیزی را وارد زندگی ات کنی کافی است تصور کنی که از پیش مال تو بوده است... پس بدست آوردن دوباره ی چیزهایی که واقعا از آن ما و شخصیت ما بوده اند نباید آنقدرها هم سخت باشد.

  • امیر