نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

دیروز علیرضا منصوریان به همراه تیمش به تیم پارس جنوبی باخت و در رده پونزدهم جدول باقی موند.
برد و باخت در هر بازی وجود داره، چیزی که اهمیت داره رفتار ما در مقابل باخته و از اون مهم تر رویکرد ما نسبت به جهان معاصر. منصوریان بازنمای اغراق شده جامعه احساسی در مقابل نگاه منطقی عقلانی معاصره.
منصوریان در تمامی حرکاتش میگه که من رو دوست داشته باشید و من میخوام محبوب شما باشم. برای این هر کاری میکنم که من مرکز توجه شما باشم. برای این منظور به دیگران (هر کسی که با ما نیست دیگری‌ست!) بی احترامی میکنه، حرکات عجیب و غریب انجام میده، با گشاده دستی هزینه میکنه و در صورت شکست تمامی افراد غیر از خودش رو ملامت میکنه. از طرف دیگه نوعی مظلوم پنداری هم در حرکاتش دیده میشه، همون چیزی که در تاریخ ما ریشه داره و همیشه سعی می کنیم نشون بدیم که به ما ظلم شده  و ما تقصیری در اون نداریم.
در مقابل، برانکو با وجود صدماتی که از داوری و سیستم اقتصادی باشگاه خورد، خیلی منطقی و به دور از احساس، با شکست ها روبرو شد. واقع بین به مشکلات نگاه کرد و هر روز نسبت به روز گذشته مشکلات و اشکالات تیمش رو کم کرد.
تفکر غربی در مقابل این نگاه، دیدگاهیه که مسوولیت پذیره و میدونه که باید در مقابل عملکرد خودش پاسخگو باشه. به همین دلیل، برانکو تا لحظه آخر مبارزه میکنه و در مقابل عملکردش پاسخگوئه. اگه اشتباه کنه معذرت خواهی میکنه و سعی میکنه مشکل رو رفع کنه. 
در نهایت، فکر می کنم که باید تاکید کنم که این تفاوت دیدگاه به دلیل تفاوت این آدم ها به لحاظ بیولوژیک نیست، بلکه حاصل ساختار اجتماعی و فرهنگ جوامعه. 


پ.ن: دیروز بلافاصله بعد از اتمام بازی، برادرهای همسر زنگ زدن و تریپ دلداری برداشتن که"حالا نمیخواد غصه بخوری، تیم‌تون دومه..‌. منتها از آخر" هارهارهار  :|
نیم ساعت بعد هم پدرخانمم تماس گرفت و گفت "میبینم که تیم‌تون باخته،اون یکی هم‌نام تیم‌تون هم شیش تا از ذوب آهن خورده" :|
یعنی همچین خونواده‌ی دوماد دوستی هستند :))


پ.ن2: پسرم هم داره فکر میکنه چی شد که اینجوری شد ؟!
  • امیر

نظرات (۸)

سلام آقای دکتر, من تازه به جمع وبلاگ خوناتون اضافه شدم, همسر منم استقلالی هست, دیشب آقای خیابانی میگه امیدوارم از دیدن بازی لذت برده باشین, از همسرم میپرسم لذت بردی با ناراحتی میگه آره خیلی, ولی من خودم تراکتوری ام ومیدونین که یه تراکتوری بردو باخت تیمش براش فرق چندانی نداره, اوتاسان عاشقیوخ اوتمیاسان عاشقیوخ 
+کوچولوتون ماشاالله خیلی نازه خدابراتون حفظش کنه
منصوریان کارنامه موفقی تو مربی گریش داره, استقلال هم کم ستاره نداره ولی به نظرم روحیه  وخودباوریشون رو ازدست دادن, به امیدموفقیتشون
از اونجایی که از فوتبال سر در نمیارم، لپ کیان را کشیده و حتی گاز گرفته و فرار می‌کنم :))

تیم هم فقط تراختور!!!
سلام 
ای جان دلم  گل پسرناز .ماشاالله خداحفظش کنه
  • قاسم صفایی نژاد
  • چه خانواده همسر پایه‌ای :))
    عه، پس شما استقلالی هستین، هار هار هار! کلی خندم گرفت از دلداری دادنشون!
    من با دیدن عکس هنری این لپ گلابی روحیه م برگشت و دیگه شرایط داغون استقلال یادم رفت..
    کیان داره کم کم تبدیل به یکی از سلبریتی های بیان میشه :دی