نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

نفس عمیق

نفس هایی هست، که فقط در حضور تو عمیق اند

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است


در آخرین جلسه ی اتحادیه منزل ما که بودجه سال ۹۶ رو تصویب کردیم، مقداری هم اعتبار ارزی جهت مسائل فرهنگی و آموزشی آقای کیان اختصاص یافت. این شد که ما امروز قسمتی از بودجه رو گذاشتیم توی جیبمون، جوجه مون رو گذاشتیم تو کالسکه و راه افتادیم رفتیم نمایشگاه کتاب،سالن کودک. تماشای غرفه ها یک طرف، و تماشای بچه ها که همه کتابها رو یک جا می خواستند! یک طرف، و تماشای پدر و مادرهای شاکی هم یک طرف ! من خل‌تر از خودمون فقط یه نفر دیگه رو دیدم که یه بچه نصف کیان رو گذاشته بود توی کالسکه و داشت براش دائره المعارف حیوانات می خرید! خلاصه برای کیان یکی از این کتابهای غول آسا خریدیم! یعنی کتابی که دوتای هیکل یه بچه ست! داستانش جک و لوبیای سحر آمیزه ولی نمیدونم چرا اسم جک تو این کتاب شده بود حسنی!..با دو سه تا کتاب قصه و چندتایی اسباب بازی. از اونجایی که تا وقتی که کیان با سواد بشه 6-7 سالی مونده … حساب کردم که 6-7 تا نمایشگاه دیگه وقت دارم که بخوام کتاب بخرم براش. موقع برگشتن برای خودمون بستنی خریده بودیم و مشغول لیس زدنش بودیم که دیدم کیان بد نگاه میکنه. بستنی رو بردم جلوی دهنش و شروع کرد ملچ و ملوچ خوردن! حالا بماند که هدیه هنوز داره بابت این حرکت،سرزنشم میکنه. میگه بچه تا شیش ماهگی فقط باید شیر بخوره!.‌خب بستنی هم لبنیاته ،مثل شیر!

پیشنهاد برای پدر و مادرها:
کتابهای «صد بازی با نوزاد» ‌و «شیوه‌های تقویت هوش نوزاد» 
کتاب تقویت هوش برای دوره‌های سنی مختلفه که ما دو جلد شامل سنین سه تا شش ماه و شش تا دوازده ماه رو انتخاب کردیم. صفحات این کتاب شامل طرح‌های رنگی هست که باید اونها رو سی‌ثانیه تا چهار دقیقه مقابل چشم بچه قرار داد. 
البته وقتی ما کتاب رو جلوی کیان می‌گیریم، دستش رو دراز میکنه، کتاب رو می‌گیره و می‌بره تو دهنش! ظاهرا کتاب برای بچه‌های نرمال ساخته شده، نه برای بچه های شکمو! :))

و سایر کتاب‌های پیشنهادی من :
تونل (انتشارات نیلوفر)
هویت(انتشارات قطره)
دنیای سوفی (نشر هرمس)
فرصتی برای زندگی(نشر آگه)
ساندویچ ژامبون(انتشارات نگاه)
نمایشنامه مهمان ناخوانده(نشر نی)
نمایشنامه رقص مادیان ها(نشر نی)
نمایشنامه داستان خرس های پاندا...(نشر نی)


  • امیر